Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komínový nástavec

Zdravím,
Teď jsem někde četl o zázraku jménem komínový nástavec, který uspoří až 30procent nákladů na topení.
Připadá mi to trošku přitažený za vlasy,že má zlepšit tah komína tím že zmenší průměr průduchu.
Co si o tom myslíte?
http://bokra.cz/uspora-energie/kominovy-nastavec-b okra/#
http://vytapeni-klimatizace.bydleniprokazdeho.cz/k rby-kamna-kominy/patentovana-technologie-kominovyc h-nastavcu-snizi-naklady-na-vytapeni-az-o-30-.php
vlastni-produkty
http://www.novinky.cz/finance/319031-zima-prichazi -s-trochou-chytrosti-lze-ucty-za-vytapeni-srazit-o -tisice.html

Dobrý den,jako řemeslník to vidím takto,dvojitá stěna vytváří další komín,který strhává spaliny ze stávajícího komína.Zase si někdo pěkně namastí kapsu.Spotřeba jedna tabule plechu,pozink 320 kč,nerez 1100 kč.Průměrný klempíř jich vyrobí několik kusů za šichtu.Jako vždy se na to nachytá velké množství lidí.Když vidím ty ceny,tak nemám slov,byl dostal bych banána.:-)

Tím, že se spaliny ochladí, jim vezmeš energii a o to méně jí pak mají na opuštění komínu. Kde by jsi tam chtěl z ničeho nic vzít víc energie? Te je jeden fyzikální nesmysl.

Navíc z komínu budou spaliny vždy proudit mnohem rychleji, než vzduch venkovní spalinama ohřátý (tento bude mít možná i o desítky stupňů méně), takže těžko může nějaký ohřátý vzduch vytvořit podtlak s spaliny z komína táhnout.

Jediné co může zlepšit tah komína je korouhev či jak se to u komínu jmenuje, otáčí to průduch komína po větru, takže vítr spaliny vždy tahne pryč resp. z něj.

Ještě jedna myšlenka, pokud spaliny z komína odtáhneš rychleji, těžko to může účinnost vytápění zvýšit, ba naopak, protože stihnou předat méně energie okolnímu prostředí.

Považuju to za stejnou kravinu, na které si ale pár lidí namastí kapsu, jako spořič energie do zásuvky, nebo magnetizér paliva do auta, případně spořič benzínu do zásuvky zapalovače.
Když to výrobce řádně "vědecky okecá", naletí někdy i odborník.
I kdyby náhodou docházelo k nějakému jevu, přisávání vlivem ohřátého vzduchu v mezeře jak je popisováno, vliv bude naprosto zanedbatelný.
Například při tahu, způsobeném výškou komína třeba deset metrů, těch
půl metru, nebo kolik to měří, nemůže mít vliv. Spíše bych věříl, že děrovaný plech okolo výdechu tah spíš omezí.
Zase ptákovina. Asi vypnu počítadlo a půjdu vymyslet taky nějakou blbost, na kterou se lidi nechají napálit. A vydělám těžký prachy.:-D

Každej lepší kotel "vydechje" co nejstudenější vzduch, akorát je vlhký, čili i těžší ale na komínovém efektu to nic nemění a u kotlů co jsou spaliny vedený vodorovně skrz zeď by to byla stejně hovadina.
Připomíná mi to spousty nefunkčních výrobků či řešení ale srovnání s gumovými kuličkami co se dávají do pračky místo pracího prášku je to tak 50/50% :-D

Ty věci v té pračce již jsou svojí konstrukcí přizpůsobeny a přidáváním něčeho mechanicky podporující praní je zbytečné. V bubnu nynější pračky máš ty umělohmotné nárazníky o které se to prádlo plácá a provzdušňuje, u praček např. Romo se zase prádlo "plácá" o rohy nádoby, stejně tak jako se míchá těsto v hranatých nádobách domácí pekárny - jen takové přirovnání smyslu. Jinak prádlo se netlouklo ale drhlo na valše, ještě dnes k sehnání.:-)www.zbozi.cz