Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ventilátor

dobrý den chtěl jsem se optat v obývacím pokoji mám krbové kamna.nad kamnama jsem skrz dřevěný strop udělal díru na novodurovou trubku 100mm.ted scháním nějaký ventilátor do trubky nad strop aby mě to vytahovalo teplo z místnosti nahoru.nemáte někdo s nějakým ventilátorem který vydrží teplo zkušenosti??

děkuji

Teplo tam poleze samo, teplý vzduch je lehčí.
S ventilátorem to bude hezky prášit.
Kdysi jsem viděl nákres krbu s kanály na teplý vzduch a měli tam filtry proti prachu.
Teplo tam povedeš tak do 50°to by měl vydržet snad každý. Spíš hledej tichý ventilátor.
A jak píše kolega, aby sis neotočil tah komína.