Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosba o radu jak snižit sadroš?

dobrý den přeji Vám. Mám půdu kterou budu obkládat do sadrokártona a ten budu připevňovat přímo na krokve. Ale je tu uprostřed takový obdelník, kde je třeba sadroš snížit ale nevím jak.
[img]http://jpeg.cz/images/2013/11/18/7ha4L.th.jpg [/img]
jak je vídět na obrázku, sadroš chci přpivnit ze spoda těch trámu. Jenže mezera mezi kleštiny a spodkem trámu je 160cm (viz foto). Celý obdelník má rozměry 645cm délka a 320cm šířka.
nad sadroš příijde ještě izolace, takže bude třeba udělat asi nějaký rošt.
Nevím jaky rošt ale udělat, ze dřeva z nějakých hranolů? ale to by byly hranoly 160x100 a to by bylo sakra těžký. Tak asi bude jednodužší z těch UD a CD profilů k sadrošům, ale nevím jak. Poradíte mi jako laikovi tak rozmístit tyto profily? Pochopil jsem že dookola bych připevnil UD profil, do toho pak CD profily ale nevím co dál. Poradl by jste mi někdo?
děkuji Vám za Váš čas

Dobrý den.
1) Sádroš připevnit pímo na krokve je nesmysl.
2) pokud jsem dobře pochopil, sádroš bude zavěšen o 160cm níže? To je jednoduché, použijete ankerfix a dráty. Pak profil CD, parotěsku a SDK.
3) Nevidím v hřebeni odvětrávací otvor. Špatně koukám, nebo tam není?
Co dále není jasné?

1) proč je nesmysl připevnit sadroš přímo na krokve?
2) ano o 160 níže od kleštín. Co je ankerfix jsem si našel, ale nevím jak to smontovat dohromady. Nebyl by nějaký obrázek, návody nebo něco v tom smyslu?
3) odvětravací otvor od čeho?

děkuji

1. Bude se dřevo kroutit a sádra praskat. Montážní CD profily max po 50 cm.
2. Scaknete pérko na závěsu a nastrčíte drát.
3. v nejvyšším bodě by měla být střecha odvětrávaná, i přes parozábranu se nějaká vlhkost dostane a může vám začít plesnivět dřevo.

Ve vašem případě bych investoval do odborné firmy, mohlo by se stát, že by jste po čase při svépomocné montáži mohl měnit celou střechu.

1) Teď mám krokve, mezi ně vložím izolaci, pak chci namontovat latě vodorovně abych mohl mezi ně vložit podkrokevní izolaci. a na ty latě jsem myslel připevnit sadroš na šířku. Na ty vodorovné latě tedy připevnit ty CD profily svisle co 50cm nebo vodorovně na každou lať?

2) moc tomu nerozumím no, a drát jaký? na ten drát pak chytím CD profil?

3) já mám satjam plech, takže ta vrchní čepka (valbová střecha) je asi nějak odvětraná. Mohu poprosit nějaký obrázek jak odvětrát střechu když mám plech?

odborná firma mi udělá odvětrání?

děkuji za rady

1) musí být dilatace, jinak hrozí praskání sádroše, dále tepelnáý most.
2) zde vidíte drát, ankefrix, CD profil..http://cukrar.rajce.idnes.cz/Podkrovi/#P1010519.jp g
3) odvětrání kondenzace z vaty a rosného bodu. vidíte hřeben a otvory...
http://cukrar.rajce.idnes.cz/Juta_obrazky/#zaklop_ vaty.jpg

latě nedávejte, to není dobré řešení, rozteč profilů nesmí být větší jak 50cm.

klidně se ptejte dál..

dobrý den
už to asi chápu. takže místo těch kantků udělam konstrukci. Teď se zeptám, jelikož podkrokevní izolace co budu dávat je šíře 1200 a délky xxx. Na jednu stranu (x 4 strany) mi to vyjde bez odpadu, pokud položím tu izolaci šířkou na výšku. To znamená že jak dám 3x nad sebe to máme 3x1200=3600, a + ty profily a ja mám výšku necelých 3900 takže takto by mi to vyšlo bez řezání izolace (pouze řezy na délku).
Chci se zeptat jak je lepší do šikmých podkrovních střech montovat sadrokarton, na výšku nebo na šířku nebo je to jedno? To znamená že bych mohl udělat že první profily oložim vodorovně co 1200mm, mezi ně vložím izolaci, a pak svisle profily co 50cm a tudíž bych montoval sadroš na šířku....mohu takto?
děkuji