Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disky na auto - budou pasovat ?

Mám vyhlídlá kola z inzerátu http://e46.bmwklub.cz/viewtopic.php?f=13&t=27643&p =623891#p623891.
Když se podívám do svého techničáku http://e46.bmwklub.cz/download/file.php?id=50998&m ode=view, tak tam tyhle rozměry nenacházím.
Prodávající mi tvrdí, že i tak je budu moct použít, protože mám v techničáku i větší rozměry, než on prodává.
Budou mi pasovat na moje auto ? A hlavně, jestli "legálně" ? Jelikož jsem někde četl, že se nesmí použít nic jinýho, než co je uvedený v techničáku.
Prosím tedy harcovníky o radu, abych případně nejezdil pro disky zbytečně nebo potom nedostal pokutu.

(PS: já mám BMW E46 316 Compact)

menší ET > více vylezlé z podběhu ven

Jinak použít je můžeš, v techničáku je máš 7JX16 akorát tam nesedí ETčko, což na autě to vypadat špatně nebude, ale nebude to souhlasit s TP. Ikdyž u pojistných událostí pojištovny řeší správný rozměry gum (ty si rozhodne na to pořid dle techničáku). ET nikdo nikdy neřešil.

Navíc u mého auta je et v tp 55 ale žádné takové kola se neprodávají, ani v autorizáku originály na daný model :-D Ať žije byrokracie.

jen jeden rozměr ET.
Kdyby se pojištovna v tom rejpala, tak by musela zkoumat, zda-li jiný rozměr ET zapříčinil nehodu. Což je blbost. Vždycky postihujou za špatnej rozměr gum, nebo kdyby si tam měl kola velikosti která nejsou v TP. Například kdyby si tam nacpal 20tky a ty máš v TP max 17.
Pokud ty kola nebudeš chtít ještě vypodložkovat, aby vylejzala z blatníku ven třeba o 3cm, tak to fakt neřeš. Ty čičmundové od pojištovny koukaj jen na správné gumy a rozměr kol.