Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předvrtávat postel z masivu?

Prosím radu. Máme novou palandu z masivu,ale provrtané jsou jen čela postele.Sloupkem na rohu postele prochází šroub do bočnice,která už předvrtaná není.Na bočnicích drží rošt postele. Šroub je dost dlouhý,mám strach,nebude nepředvrtané dřevo praskat? Když tam šrouby zašroubujem násilím? Postel vyráběl truhlář,tak se mi nezdá,že by "zapomněl" navrtat i bočbice :(

Záleží na více faktorech - délka a velikost šroubu, tloušťka materiálu, do nějž to chcete šroubovat a druh materiálu a jestli to vrtáte doprostřed dílu, či někam ke kraji, jestli bude šroub kolmo k vláknům, nebo souběžně s nimi. Máte-li obavy, předvrtejte.