Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna procesoru u smartphonu

Dobrý den vlastním Samsung galaxy gio, který nese označení S5660 a z aukra jsem koupil huawei y200 s funkčním armv7 procesorem(konkrétně arm cortex a5). Můj dotaz tedy je zda lze vyměnit můj procesor armv6 v giu za armv7 z huaweie. Jen bych rád podotknul že procesor z huaweie by měl být dimenzován na stejnou gráfárnu a v podstatě stejné díly huawei y200 a galaxy gio se totiž liší takřka pouze procesorem. Oba mají adreno 200 , 320x480 pixelů atd... Samozřejmě procesor bych nevyměňoval sám ale svěřil to nějákému profesionálnímu kutilovi... Vím že po výměně procesoru(pokud je to tedy možné) se musí změnit v systémové složce údaje o procáku z armv6 na armv7.Předem děkuji za odpovědi. Důvod proč se na toto ptám? Tento Huawei má mnohem menší podporu custom romek a proto by mi vyhovovalo nechat si gio ať mám stále aktuální a rýchlý CM(cyanogenmod)projížděl jsem hlavně XDA.

kromě technologické otázky (třeba taková "podružnost", jakou je pinová kompatibilita) jsi zapomněl na jednu věc: po výměně CPU ti ta krabička na 100% nenastartuje, protože systém nebude "umět" nový procesor.

Takže ruku z nočníku ven a jít dělat něco smysluplného.