Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Nerezový dřez - jak vyčistit

Ahoj lidi, chci se s vámi podělit o radostnou událost! Mám nerez dřez, který jsem používal při rekonstrukci jako jedinou výlevku v bytě. Po skončení stavby podle toho vypadal. I když jsem se ho během rekonstrukce snažil mýt a udržovat, zažrané usazeniny z malty a lepidel, které se tam usadily, nešly ničím dolů. Už jsem seděl u počítače, abych sem napsal o radu, ale pak mě napadla kyselina citronová. Vítězství!!! Dřez je jako nový. Takže pokud je někdo v podobné situaci, citronovka funguje skvěle! Mějte se krásně a těšte se na lyže S.

Ahoj! Neměl bys taky nějaký trik, jak vyčistit granitový dřez od vodního kamene? Zkoušela jsem už ocet s horkou vodou, který prý funguje na nerez. dřezy právě díky kyselině citronové skvěle, ale s granitovým dřezem je to evidentně trochu jinak. Sice se mi podaří většinu usazeniny po celodenním boji odstranit, ale mapy se drží dál... :-(