Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záložní zdroj pro kotel a mrazák

Ahoj,
rád bych měl k dispozici záložní zdroj elektřiny pro případ, kdy v zimě nejede proud (minulou zimu se to párkrát stalo, nejel fakt dlouho).
Napájet v podstatě potřebuji jen plynový kotel s teplovodním čerpadlem a mrazák/lednici.

Vzhledem k nouzové povaze nepotřebuji žádné automatické přepínání ani nic takového. Prostě když elektřina půlden nepojede, přinesu záložní zdroj a nechám mrazák hodinu mrazit a pak kotel hodinu topit. Autoakumulátor a měnič, hotovka.

Dumám nad tím měničem - nejspíš me nezbyde, než vzít čistý sinus, protože už jsem se dočetl, že na modifikovanou sinusovku vydávají motory čerpadel a lednicové kompresory nějaké pazvuky a některé nejedou vůbec... Máte s tím někdo osobní zkušenost? Přece jen čistý sinus měnič nestojí úplně málo...
http://www.autochladnicky.eu/phoenix-12350-menic-n apeti-12v-na-230v-350va-cisty-sinus-p134

Díky za názor. Kdyby šlo jen o mě, tak to neřeším, mrazák vyžeru a teple se na to obleču, ovšem včil je v něm bašta pro mimino a zároveň by potřeboval teplo...

Díky za tipy, centrálu jsem taky zvažoval, nějakou takovouhle žabu:
http://www.svarecky-obchod.cz/elektrocentraly/digi talni-elektrocentraly/5345-elektrocentrala-inverto rova-d-pd-1000.htm

Jen se bojim, že třeba jednu zimu ji nepoužiju vůbec a další zimu se mi ji nepodaří nastartovat, protože motor bude zatuhlý, benzin starý, hadice překousané kunama...
akumulátor prostě nechám přes udržovací dobíječku v síti, když bude nejhůř, dobiju jej z auta.