Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem záměna zapalovacích svíček - ano/ne?

Dobrý den,

Při kontrole zapalovacích svíček mi jedna rupla v té keramice při povolování(byla zalehlá) Mám doma sadu nových..
Není to stejný výrobce, ale jsou ekvivalentní..

Můj dotaz zní: Mohu vyměnit pouze tu jednu svíčku za ekvivalent a nebude to dělat problémy(cukavá jízda atd.) nebo musím vyměnit všechny?

Původní svíčky: Champion RCI2YC jednobod.

náhradní(chci použít) : Brisk Super DR15YC 1327 jednobod.

vozidlo: Škoda Favorit 135 BMM 40kW(stříkačka)

Tyto motory jsou díky nesymetricky umístěné svíčce ve spalovacím prostoru velice citlivé na typ svíčky a elektrodovou vzdálenost.
Vyměň je všechny, navíc na Brisky ten motor jede nejlíp, tak není co řešit.
Jen mám pocit že tam patří spíše DR17YC.

díky, už jsem je vyměnil všechny, zajímavé je že v mototechně mi doporučili pro tento motor právě mnou zmiňované svíčky, i když bych věřil spíše tobě, teď už zas nové kupovat nebudu, snad to na tyhle taky pojede, zrovna teď to nemůžu vyzkoušet, protože mám auto rozdělané, tak jsem je jen vyměnil a zkusím až jindy..