Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WC - jaky elektroventil by byl vhodny na vypnuti tlakove vody

Hezky den- PO zkusenostech a mnoha ruznych vymenach toalet jsem dospel k nazoru ze neexistuje opravdu spolehlivy a funkcni splachovaci ventil. Vsechno se to zanese a proteka pak velke mnozstvi vody. Rozhodl jsem se tedy jit na to jinak. Necham tam stale dotycny mechanicky system ale pred nej na privodni hadici bych dal elektroventil ci jak se ty hracky jmenujou. Nevi nekdo prosim jaky elektroventil by byl vhodny na vypnuti tlakove vody ?. Predstavuji si ze ventil nebude stale pod napetim jen bud v dobe pri zaveru a otvirani nebo muze byt pri otevreni pod napetim. Rozhodne nechci aby ventil byl pod napetim celou dobu co drzi tlak uzavren. To bych pretecenou vodu dal za elektrinu. :-)
Změna předmětu, původně: WC (Kurt)

Souhlasím s připomínkou že by se zanášelo vše čili i jiné vývody vody v bytě, jasně že se jakýkoli plovák ucpe bordelem s potrubí ale to ty přesně nespecifikuješ jestli to je rez nebo vodní kámen, spíše se přikláním k té rzi z potrubí.
Já to pořešil tímto a je klid
Rohový ventil s filtrem 1/2x3/8"
http://www.topenilevne.cz/rohovy-ventil-s-filtrem- 1-2x3-8-p4672/
Je v tom nerezové sítko, od té doby se plovák nemusel měnit.

Pračkový na 230V a spíš ho sčasovat se světlem na WC, než nějaké spínání v nádržce. Ale dnešní splachovadla netrpí na kámen, jsou pod vodou. Proto si myslím, že je tam problém s nečistotami - písek, rez, kal.