Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno stavba kurníku

zdravím. začínám stavět malý kurník, tak dva krát tři metry. základy budou beton obvodové zdi z býlích cihel a střecha by měla být lehká a zateplená,přesně ještě nevím budu řešit později.
můj dotaz se týká základů musím je na tak malou stavbu dělat 80 cm hluboké,nebo stačí i menší? je nebezpečí mrazů natolik velké že opravdu hrozí zvedání a popraskání stěn i u tak malé stavby? je rozumné použít na spojení cihel místo malty montážní pěnu? (tu bych zvolil kvůli blížící se zimě a nebezpečí vymrznutí vody v maltě
dík všem za vaše názory

tak i tak. základovku určitě do nemrznoucí hloubky,aspoň těch 80cm.protože tu pěnu můžeš pak použít jestli z toho nechceš mít do budoucna tančící dům(PRAHA)na víc ten kurník je určitě pro slepice či nějaké podobné dinousary.

je to na delší debatu, tak stručně řečeno radši dobrý základ a pak si na něm stavěj co chceš jestli chceš aby to do budoucna vypadalo jak si si přál.

Pěna není asi ale dobrej nápad, bude tam mraky mikrobů jen od těch slepic a bude se v ní držet a bydlet kdejaká havěŤ.

Doporučoval bych vyzdít.