Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bodový systém - dozvím se o odečtení bodů? Jak?

Ahoj všem,
nevěděl jsem kde se zeptat, tak se ptám tady. Rád bych se zeptal jak to je s bodovým systémem.

Dám dva příklady:

1)
Projel jsem na červenou (jsou na semaforech kamery). Od té doby uplynul cca. měsíc a zatím žádná reakce. Je tedy možné, že mi byly odečteny body aniž bych o tom věděl?

2)
Projel jsem ve vesnici např. 63 Km/hod a zobrazilo se to na té informační tabuly, která Vám ukazuje Vaši rychlost. Nevím zda tam byla kamera. Pokud ano, co mi hrozí? Příjde mi nějaký dopis? Nebo pouze odečtou body?

Zkrátka se ptám na to, jestli mi mohou odečíst body, aniž bych o tom byl jakkoliv informován. Popřípadě kde se dovím kolik mám vlastně bodů?

Upozorňuji, že ani jeden z těchto přestupků jsem neudělal, alespoň si toho nejsem vědom. Především mě zajímá jak to vlastně je. Při pokecu na pivku jsem se totiž dozvěděl, že mě nemusí nijak informovat a po roce mi zkrátka může přijít dopis, že mám odevzdat řidičský průkaz, nějak se mi to nezdá. Nevím co si o tom myslet.

Předem děkuji za upřesnění, Michal.

Já udělal několik přestupků najednou ,podjíždění z prava , překročení rychlosti a průjezd prý na červenou, měl jsem tu smůlu že za mnou jeli ob 2 auta cajti v civilním voze,no dostal sem to na místě za 500 a bylo mi řečeno že to mohlo být za balík a prý hafo bodů.Tak sem šel asi za měsíc kolem pošty kde je čechpoint a nechal sem si vyjet stav bodového konta.
A světe div se neměl sem tam nic čili plný počet, asi se mě klukům zželelo a nebo se jim to nechtělo vypisovat.
Takže je to tvůj případ skoč si na čechpoint a oni ti to vytisknou, jó a ústně to nelze zdělit, musí se to kilo zaplatit.
Možná už to dneska stojí víc to ti neřeknu já to řešil loni.

Tady si vybereš podle místa tvého bydliště kde máš pobočku
web