Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem betonování

Zdravím, jaké jsou podmínky při betonování v zimě? Konkrétně budu potřebovat vylít(dovyrovnat) betonovou podlahu v nevytápěném podkroví,v patře pod se normálně topí a bydlí, síla cca 5cm.Bohužel časově mi to vychází zhruba za měsíc. Lze to dělat v těchto podmínkách, nebo si musím sehnat nějaké topidlo abych to úspěšně zvládl?
Díky za rady
Lukas

Existuju nemrznuce prisady do betonu, s nimi sa da betonovat aj pri teplote tesne pod bodom mrazu. Ale hlbsie by som to neriskoval a racej vymyslel, ako ten beton zahriat. Mozno by stacilo ho len dobre zakryt, kedze beton pri tuhnuti vytvara trochu tepla.
Treba zistit, do akych teplot su tie nemrznuce zmesy.

Pokud nebude venkovní teplota dlouhodobě pod -5°C, nelámal bych si hlavu žádnou chemií. Na tohle postačí beton zakrýt dvojnásobně plachtou. Pokud půjde venkovní teplota pod nulu jen na noc do těch -5°C, v podkroví pod nulu nespadne a vydrží to tak dva týdny, ani bych nezakrýval.

dokud nepromluví kachna, tak nikdo neví jak bude.
---
k dotazu: topíš pod tím, nahoru, až to bude pochůzné, bych dal, jak píše špión, arabelu (geotextilii)+ zakrýt igelitem, plachtou. hrubka 5 čísel nezatopí, ale díky vytápěné místnosti pod tím, se nedostaneš pod nulu- takže beton neuspíš a začne pracovat. žádný strach.

k otázce betonování v zimě: betonárky garantují kvalitu v trhací zkoušce do -5°C, nicméně jsem betonoval i při -20°C a hovno se stalo :-*. v zimě se dělá napařovanej beton (místo studené vody vřelá), pod deskou se to zaplachtuje a pustí fukary (tvá vytápěná místnost), nahoře se dají potom polystyrenové rohože (u tebe stačí arabela).

nezapomeň si dát do betonu kari síť.

ještě mám jeden doplňující dotaz: potřebuji dát mezi krovy šikmin na střeše izolaci 16cm ,abych snížil tepelné ztráty podkroví při nadcházející zimě. Plán jsem měl takový, že tam nastrkám těch 16 cm, pak se budu věnovat dalším pracem které tam mám udělat- těch 5cm betonu na podlahu, omítka na jedné zdi atp. Teprve potom bych chtěl dodělat komplet izolaci těch šikmin -tj. ještě 10cm pod krovy, parotěska, sdk. Jde mi o to, jestli např při betonování, nahazování ta izolace bez parotěsky nebude nějak zlobit - cucat vlhkost z těch mokrých procesů.
Díky za názory
Lukas

Co tam chceš dát do krovů? Skelnou vatu? Tak to seš na dobrý cestě, ta vata se ti na to přilepí, zčerná a nezapomeň na to že vata bude celoročně mokrá, při změně teploty na + tam vznikne přetlak, pozor! musíš tam dát "parozábranu" aby tlak byl větší, při rychlé změně na - tam vznikne podtlak aby se tam mohla vlhkost dobře srážet.
Pak si vem auto a jdi se podívat jak vypadají střechy staveb takhle dělané, jsou totiž prohnuté protože ty mokré trámy se pod tíhou tašek prohýbají. Hlavně si přečti nějakou nalejvárnu od výrobce :-D

ale já vím že tam musí bejt parotěska, jde mi jen o to že potřebuju nacpat vatu do krovů aby mi neutíkalo přes zimu teplo, a potom dále pokračovat ve stavbě. Až budu mít hotovou podlahu ,pak teprve chci dodělat na čisto izolaci ,parotěs +sdk.
Nevím na co myslíš že se mi vata přilepí??? Podle mě není nic neobvyklýho dávat vatu mezi krovy :)

Rolovaná vata dost nasává a drží vlhkost, lepší se mi zdá tabulová, jinak to co se vypaří vody z betonu bude zanedbatelný oproti tomu co se tam srazí při změnách tý teploty, a to chceš dát "parozábranu" (dále jen igelit) před to podbití? Jinak ta vata mezi krovama není nic neobvyklého akorát ve vytápěných půdách to "kvasí" či "hnije" atp. výrazů by se našlo...

Budu to dělat tak jak se to dělat má tzn. vatu mezi krovy 16cm , vatu 10cm pod krovy - celkem teda 26cm, parozábranu, rošt sádrokarton. Vata bude odvětrávaná druhou stranou - i kdyby se vlhkost dostala přes parozábranu odvětrá se druhou stranou přes difůzní folii,latě tašky.
O postup mi nejde, jde mi jen o to jestli můžu betonovat, nahazovat v místnosti a mít při tom mezi krovy strčenou první vrstvu izolace bez parozábrany. V místnosti se netopí,nežije pouze buduje.