Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno čím zbrousit beton?

zdravím, mám komín průduch 200 ale nahoře mám krycí betonovou desku o průměru 180. Nevím proč ale je to tak. Do komína zhora potřebuju vložit rouru z stříškou, ta roura má průměr 200. Čím zbrousit beton po vnitřním obvodě díry krycí desky? tak abych nezbrousil někde moc někde málo. Existje nějaký půlkulatý pilkník na beton nebo něco?
díky

půlkulatý pilkník na beton ?? Uhh .... zapchaj komín hadrem, tak aby si to vedel vytiahnut a nemohlo to spadnúť, napr, previazanú ocelovám drátem 1mm, vezmi majzlík/sekáč a kladivo, elektrický sekáš .... bude z toho půlkulatý pilkník ...

Taky radím flexu (oficiálně "rozbrušovačku") s diamantovým kotoučem, ale bude to hrozně pracné a vzniklý otvor bude děsně "zubatý". A pokud tohle nářadí v budoucnu už nevyužiješ, taky zbytečně drahé. Nedá se horní deska sundat (majzlíkem odseknout) a nahradit ji jinou se správným otvorem? Každopádně na nějaké ruční nářadí v podobně pilníku na beton zapomeň.

"prípravok ? s vodným chladením ? uuuh, ooooh ... " Běžné diam. kotouče do flexy jsou suché.
"lidičky z kancelárii a panelaku majú neuveriteľné predstavy" Proto dají na "dobré rady", vezmou majzlík, kladivo a začnou bušit a bušit, aby posléze zjistili, že otřesy zvolnili, celou vrchní část komína, nebo jim praskla keramická vložka a podobně. Potom už na rady podobného typu nedají...

Malá flexa, diamantový kotouč, stoupnout na komín (jde li to) a po vnitřním obvodě díry flexu svisle do komína řez vedle řezu, cca. po 5-10mm, pak malý sekářek a ťuky ťuky. Bude to zubaté, ale to přeštukuješ cementovým štukem.
Rukavice a štítek nebo brýle nutností.