Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem umyvadlo na porobetonu

Ahoj lidi, v koupelně jsem k panelu přizdíval 7 cm porobetonu a teď tam chci přidělat umyvadlo. Mám dát hmoždinku tak dlouhou, aby šla až do betonu, nebo to unese ten porobeton? A pokud jo, tak jakou? Moc děkuji za pomoc a poradu S.

7 cm plynosilikát nepočítej a kup si hmožinu, která má 70mm krček a teprve za plynosilikátem se začne otevírat. Viz třeba rámová hmoždinka od fischera.
Tlošťku šroubu bych dal 8mm (taky podle díry v umyvadle).
V každém slušném krámě ti poradí. Šrouboval jsem 10cm trámek ke zdi a v pohodě koupil hm. 20cm dlouhou. Stála cca 50Kč(komplet se šroubem), ale "táhla" a držela.
Kdyby se to, chraň příroda, protočilo, vždycky můžeš dát závitovou tyč na chemickou maltu.

Rady asi zdánlivě dobré, ale v závěru jsi to pohřbil tím, že připouštíš další komplikace a s tím spojené další zbytečné výdaje. Opravdu je problém to udělat jednou a pořádně pro vždy a předejít problémům? Podle mě je víc než vhodné to zavrtat až do panelu.