Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný plast ke svařování

zdravim

který plast by jste doporučovali(přesnější název) ke svařovaní nepropustné jímky.

Jak hlediska výdrže, pevnosti,tloušťky materiálu, snadnosti,použití příček(ano/ne),četnost výztuh...

Nejde mi o postup či kalkulace cen, nebo že je lepší si koupit již hotovou ale o radu jaký materiál použít.

Většinou jsou na webech již nabízeny hotové ale mě nevyhovující.Přemýšlel jsem o IBW barelech ale s těma mi projekt neschválili.

Budu potřebovat atypickou jímku, bude v zemi,neobetonovaná,z vrchu chráněná betonovými spiroly,rozměry na přiloženém obrázku.

Děkuji za rady.

Pouziva se polypropylen.
Ale kdyz vidim ty rozmery - hloubka 4m, dylka 6m - to je sazet tam vyztuhy po 30cm a 30cm vysoky(ber, ze je to vod voka). Stovky metru svaru, kvanta drahyho materialu
Bych to vyzdil ze ztracenyho bedneni a poradne zaizoloval. Bude to levnejsi a pevnejsi.

nejde. původně bylo tak plánováno jak píšeš.

StÚ nepovolil, dovolil plastovou a ještě měli výhrady na rozměry(spíš tvar). Jak jsem to tu řešil už je to kvůli blízké studni.

Měla by bát válcového tvaru(měla).

jenže to bych pak často vyvážel, musel by být o dost menší kvůli terénu, tak mi povolili tohle.

Dalo by se ušetřit výztuhama(venek/vniřek) použitím silnějšího materiálu, nebo ne?

Za ten matroš díky skouknu ceny.

I tak bych udelal beton a do nej vyvaril tu jimku - tim ty vyztuhy temer opadnou.
Udelat prohnuty(ven vybouleny) steny o radiusu v desitkach metru by taky pomohlo, akorat se to bude o poznani hur pocitat a posleze vyrabet.
Navic bacha na spodni vodu, aby ta poloprazdna jimka po desti nevyplavala, ten vztlak je obrovskej.

Bezne sa aj plastove nadrze, ktore kupis obetonuju.
Cize najlepsie bude ak spravis nadrz z plastu, dost pevnu aby vydrzala obsypanie betonom, spravis betonovy podklad, na to das nadrz a obetonujes. Obetonuje sa tak,ze sa postupne plni vodou a dookola sa sype beton, aby sa aspon ciastocne tlaky vyrovnali. Po zatvrdnuti by to malo byt jak sa povie na furt.
Takuto velku sachtu neobetonovat je velke riziko a skoro urcite po par rokoch by doslo k destrukcii.
Videl som vela sacht a ovela mensich a valcoveho tvaru, ktore boli napriek tomu casom stlacene, lebo sa proste setrilo a neobetonovali sa.
Ale napriek tomu netreba podcenit pevnost tej sachty, beton je riadne tazky a ak nebude dost pevna, tak sa to prehne, zatvrdne a nepohne s tym uz potom nikto.