Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr zimních pneu - spěchá...

Ahoj, sháním na svojí renault lagunu I zimní pneu (rozměr 195*65*r15).

Mám tři (čtyři) kandidáty, ale za boha se nemůžu rozhodnout a nevím, jak moc můžu věřit adac testům, takže pro které hlasujete vy (mezi prvními dvěma se rozhoduji nejvíc):

1) Nokian WR D3 195/65 R15 91T -> lidé je chválí -> http://pneumatiky.heureka.cz/nokian-wr-d3-195-65-r 15-91t/recenze/#section

2) Continental ContiWinterContact TS850 195/65 R15 91T -> vitězové v testech -> http://pneumatiky.heureka.cz/continental-contiwint ercontact-ts850-195-65-r15-91t/recenze/#section

3) Nokian WR G2 195/65 R15 91T -> má hezký vzorek :-) -> http://pneumatiky.heureka.cz/nokian-wr-g2-195-65-r 15-91t/recenze/

4) Nokian W+ -> http://pneumatiky.heureka.cz/nokian-w-plus-195-65- r15-91t/recenze/#section

Jinak budu jezdit 70% okresky, zbytek město a vesnice (kde někdy trvá, než to silničáři projedou, takže hodně sněhu).

Díky za pomoc.

já také hledal podle testů apod... Pak jsem zjistil že je to opravdu jedno jestli koupím výherce, nebo až gumy co se usadily na ostudném 4tém místě :-D

Když vidím, na čem všem můžou lidi jezdit, (pneu z intersparu za 700 stovek, made by china) tak ať vyberu jakékoliv značkové tak neprohloupím..

I na cestě do kaufu se můžeš zabít. Pneumatika je to, co zajišťuje kontakt vozidla s vozovkou, pokud to bude blbě držet, sebelepší brzdy to nezachrání. Přitom úspora vůči trochu lepším kolům je dohromady nějaký 2 tisíce, což za rozbitý auto, nebo zmařenej život, nestojí.
Vezmi to tak, že na poslední chvíli dobrzdíš v koloně, ale ten za tebou už se bude klouzat a nacpe svýho plechánka do tvýho kufru, tak ho budeš za jeho úsporu na pneumatikách opravdu vřele milovat. A zrovna před Kauflandem.

Když vidím, na čem všem můžou lidi jezdit, (pneu z intersparu za 700 stovek, made by china)

I kdyz uz je tema vyreseno,tak pridam svuj,pro nekoho neprijatelny,nazor.Letos to bude 4 zima,kterou pojedu na pneu Vranik 195/60 r15. Za me vyborna pneu na zimu. I kdyz je to protektor nikdy me nenechal ve stichu.Vyborne drzi stopu,brzdeni na vybornou a vetsi vrstva neprojeteho snehu taky v pohode. Prumerne jezdim pres zimu cca 15k km.Rocne pres 30k,takze neco najezdeno mam.V praci je nas 5,kteri je rok co rok,zimu co zimu obouvaji a nikdo nemel jediny problem. Pro info to jsou samy vetsi auta.Moje mitsu galant combi,pak octavie,alfa 166,astra v kombiku a alhambra.

Jednoznacne Continentalky, ikdyz do hlubsiho snehu plati za lepsi Nokiany. Ale nejak moc hluboky snih asi nehrozi, takze Continental jede.

Ja sam mam na tomhle rozmeru GoodYear UG 7+, naprosta spokojenost, ale pristi zimu jdu jenoznacne do novejch Contiku :-)

Já letos taky kupoval a koupil jsem Continentaly. Ačkoliv nevím, jestli mají stejnej rychlostní index, ale rozměr je stejnej.
Mám letní SportContact a nemůžu proti nim říct ani ťuk, na suchu i na vodě drží výborně, takže volba značky zimáků byla vcelku jednoduchá.

Continentaly nechválí jen ADAC, ale TS850 vyhrály všechny testy kterých se zúčastnili letos i loni (zimni-2014), tudíž myslím, že to je sázka na jistotu. Jinak záleží, co od pneumatik chcete, pokud je pro vás prioritou například kilometrový nájezd, tak bych volil Michelin Alpin A4, Nokiany (bral bych WR D3) zase budou o něco levnější při zachování téměř stejných vlastností za zimních podmínek (které v zimě u nás zas až tak často nejsou) a podle ADACu o hodně lepší na suchu. Pokud nemáte omezený rozpočet, bral bych určitě Continentaly, pokud chcete ušetřit, zvážil bych ještě Firestone WinterHawk 3, které letos v testech dopadli až nečekaně dobře.