Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr oleje 5W-40 do auta

Ahoj, budu měnit olej v motoru (5W-40). Kamarád automechanik mi doporučil Castrol a nic jiného. V on-line porovnávači zboží však najdu o něco levnější, např. Shell, Total Quartz... a třeba na ten Shell jsou jen pozitivní komentáře. Jako studentovi se mi každá ušetřená kačka hodí, ale zas nechci, aby to bylo na úkor většího poškození motoru.
Jaký mám tedy zvolit ?
Díky

Dosť to robí pri riedkom oleji na zníženej spotrebe paliva pri krátkych jazdách a studených štartoch.

Ja lejem do mašín lacný;
Dynamax 5W-40 a ako bonus tento xindel v podobe aditíva:
Xeramic Doktor Motor 444 ml.

Znížená spotreba oleja, žiadne dymenie, tichosť, kultivovanosť. Mám otestované.