Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mokré vnitřní zdi

Prosím o názor ohledně původu a možného odstranění vlhkých až mokrých stěn v domě. Jedná se starý dům, který je postaven částečně z kamene a zbytek z cihel. Mokré stěny jsou ale ty vnitřní, vlhkost se začala objevovat přibližně před třemi lety. Předchozích 25 let si nepamatuju, že by s tím byl problém. V období před třemi lety +- se nic zásadního v domě nezměnilo. Dům slouží jako chata, stěny má cca 40-50 cm hrubé, topí se v něm přimotopy-při pobytu na chatě. Chtěla bych chatu zrekonstruovat, ale s tou vlhkostí je to problém. V podstatě nemám tušení kde se může brát, kdyby to bylo od okapů, tak jsou mokré i obvodové, trubky s vodou ve stěně v tomu místě prý nejsou.Chata má 250 m2 zast.plochy, problém je na 3 místech, cca 15 bm. Je možné, že 1 místo je bývalá obvodová stěna. Dům se nachází v horské oblasti.
Můj názor na vlhkost v domě je ten, že je to nakumulovaná nebo vysrážená voda, sundala bych omýtky, obkopala dům-folie+stěrk+drenážka, zkontrolovala odvod okapů a počkala jak to bude pokračovat. Potom popř.podřezání - ale vnitřních zdí?
V každém případě budu ráda za názor, radu, nebo zkušenost.
Děkuji.

Evo, nepotěším Vás, ale snad mi to prominete.

Určitě je třeba aby dům prohlédl někdo, kdo se v tomto vyzná. Já nevím jak jsou vyvedeny okapy, zdali kanalzace neteče pod barák a podobně. Vím ale naprosto přesně, že Vámi navrhované řešení: "...obkopala dům-folie+stěrk+drenážka..." nepomůže. Vždyť píšete o vnitřních stěnách. Navís vodu si přivedete k baráku a tam se bude v podloží hromadit. Nesmíte přeceňovaz funkci drenážní dírované trubky.
Zcela určitě 100% pomůže dodatečná hydoizolace.

Máte nějaké fotky?

Asi jsem napsala špatně "obkopala dům-folie+stěrk+drenážka" - ale měla jsem na mysli hydroizolaci a to že to nebude příjemné řešení tuším, ze stavební firmy mi pánové navrhli postup: memi Vámi uváděné i uvnitř vykopat do 50 cm podlahy+udělat nově, podél stěn něco jako drenáž a vyvést ven. Detailně jsem si to vysvětlit zatím nenechala, ale vzhledem k tomu, že s manželem chceme celkovou rekonstrukci tak se tomu asi nevyhneme. Protože udělat nové omýtky, dřev.podlahy, okna a td a po 2 letech řešit zaset tento problém - to by bylo nepříjemné.

My jsme měli podobný problém - rohová místnost (16 m2) měla mokré vnější stěny i vnitřní hubené stěny...udělali jsme následující postup:

1) vyškubali podlahu
2) vybrali asi 20cm bordelu co tam byl (škvára a další...)
3) podřízly stěny - vždy vybourat úsek metr dlouhý a na výšku dvou řad cihel, pak jsme tam strčily ipu...a tak dál - ipa se svařovala...
4) uvnitř jsme podlahu vylili betonem (5cm) a na něj položili pásy ipy a u stěn přivařili k ipě, která byla v obvodové zdi (z bodu 3)
5) další beton a podlaha dle výběru

Pokud necítíte nějaký problém v podlaze, ale jen vás trápí ty zdí, tak by stačila u vás možná jen ta podřezávka zdí...