Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rezavá krbová vložka

Zdravím vážený, dnes jsem zjistil, že mi rezavý krbová vložka.
Před rokem jsem si nechal postavit od firmy krb s krbovou vložkou Romotop KV025.
Za zimu jsem v nich topil cca 10krát a tohle překvapení mě čekalo dnes, viz fotky.
Myslíte, že je to na reklamaci, nebo je to normální stav. Poraďte, děkuji.

Podle fotek jsem pochopil ,že je to vnitřek vložky,kde je velký žár .Tam žádná barva dlouhodobě nevydrží . Ve dřevě je hodně vody , a ta pusobí špatně na kov .Já mám litinové pláty uvnitř dávno bez barvy, jsou takové spíše bílé .Od popela atd . Na jaře vždy vybrat popel , vysát .Mužete to napajcovat grafitovou vazelínou .