Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stary lak u Vozidla

Dobry den. Potreboval bych malou radu ohledne odstraneni stareho laku z kapoty motoru. Zajima me jakou zrnitosti brusneho papiru mohu stary lak odstranit. Jedna se me o to ze kapotu chci ocistit az na plech nebo aspon na zaklad. Dale pak v jakem poradi se provadi nove nastriky? Lak mam puvodni metalicky. Dekuji.

A co radíte v případě, že třeba blatník už byl obroušen na holý plech, ale nikdo ho potom nenatřel, takže má skoro celý povrchovou rez? Nedaří se mi nikde v okolí najít pískovačku s tak velkým boxem...

Pískovat se nedá pouze v boxu, nebo volně, ale taky pískovačkou se zpětným odsáváním - ale je to pomalejší. Jestli je to jen povrchová kroze značky "Liška ;-)", použil bych nejdřív bezoplachový odrezovač (který přemění kysličníky železa na soli) a potom dobrou základovku...