Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Singer Inspiration 4210

Ahojky, mám problém při šití. Najednou se mi ze spodu na látce dělají smyčky. Na utažení či povolení stehu nereaguje ani jiný druh stehu či délka nemá účinek. Chapač jsem rozebrala a vyčistila, moc tedy špíny nebylo. Šiju s ním krátce. Vyzkoušela jsem novou jehlu, zda není tupá a už mě nic jiného nenapadá. Nevíte co s tím?

Foto z vrchu.

[http://img13.rajce.idnes.cz/d1302/8/8872/8872320_6  96038a5c7e3d5f41dc8b9a0ce55ec01/images/DSC_0596.jp  g?ver=0]

Foto ze spodu.

[http://img13.rajce.idnes.cz/d1302/8/8872/8872320_6  96038a5c7e3d5f41dc8b9a0ce55ec01/images/DSC_0597.jp  g?ver=0]

Jestli správně zírám na fotky (je lepší mít navlečené různé barvy pro fotku), tak je volná vrchní nit. První, co dělám, je navléknout nit znovu od začátku - při spuštěné patce, když budete držet konec z cívky by měl být znát odpor při zatáhnutí mezi kotoučky napínače. Druhá věc, která povoluje nit, je zvednutí patky přes nějaký mechanismus. Čili zkusit pohyb patky a táhnout za vrchní nit - musí být znát změna odporu. Klidně si pro tento experiment dotáhněte na max. Další variantou je rozbití mechanismu napínače, jsou tam dva talířky, pérko a posuvná páčka, to vše skryto pod kapotou, v daném případě opravdu dost.

No chvíli tu člověk není, už ho pomlouvají :)). S tím kačeringem si nedělejte starosti, to byla narážka na mně a já vím moc dobře, co to znamená. Nojo, raněnej geoslepotou, to bejvá u kešek taky. Jsem kolem téhle běhal snad tejden. Vtip byl v tom, že nejprve byla v čudu, nějaký zmetek jí ukradl, tím jsem vyloučil jedno místo, které jsem považoval za prohledané a pak prolezl snad i myší díry. Pochopitelně znova jsem se na původní, již vyloučené místo podíval až naposled. Myslel jsem, že tam vzteky holejma rukama ten barák převrátím (tam stejně nebyla).

Přesně to mě také napadlo. Nit musí se navléknout od sebe dozadu, ouško musí mít díru zpředu dozadu. Jinak jsou to volné nitě, ale jestli to nejde doštylovat, je blbě buď (obráceně) člunek dole nebo je blbě provlečená horní nit, nejde přes to utahovadlo, není skrz všechny camprdlíky, kudy má vést.

Dobrý den,šije to takto i na jiném druhu látky,toto co je na obrázku je hodně řidká tkanina,ta potřebuje řádné utažení vrchní brzdy.Šiju často záclonovinu ,tak vím oč jde.Nebojte se horní brzdu přitáhnout,přitahujte postupně,dokud nebude steh utažený rovnoměrně z obou stran.:-)