Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyvod digestore

Dobre rano, rad bych se zeptal, zda jsou nejake, popr. jake predpisy pro vyvod digestore. Mame mezi nasim bytovym domem a sousednim svetlik, z kazdeho bytu tam vede male okno, to ale nikdo nepouziva, je spatne dostupne a ucel plnilo nez pristavili sousedni barak. V prostoru pred oknem byva kuchyne nebo koupelna. Je mozne vyvest digestor tam? Vyvod ma prumer 150 mm. Diky. V.

domluv se s těmi lidmi co tam mají okno - když zapneš digestoř, tak to bude asi pro ně nepříjemné když budou oknem větrat - pokud ho třeba občas použijí - slušnost je se zeptat (znáš lidi)
asi by to bylo nepříjemné i tobě kdyby jsi sis s tím dal práci a pak se to bál používat, že to někomu vadí.
viděl jsem to takto udělané, ale to proběhlo hlasováním a většina lidí si to postupem času udělala - ale nikdo nesměl používat ty okénka :-)

Vsichni jsou se zmenami seznameni, projekt v minulosti videli a pisemne s nim souhlasili. Navic je rada bytu v pronajmu, takze se najemnici casto meni, bohuzel.
Kousek od digestore povede odvod spalin z plynoveho kotle do vyvlozkovaneho kominu, neni mozne odvod napojit tam? Jasne, je to komin, ale kdyby se pouzila zpetna klapka?

OTP říká, že "Výfuk odpadního vzduchu musí být proveden a umístěn podle normových hodnot tak, aby neobtěžoval a neohrožoval okolí." Která norma to řeší ale vážně netuším.
K otázce č.2: Norma o provádění komínů a připojování spotřebičů paliv říká že "Průduch komína nesmí být současně užíván jako průduch větrací a naopak." Tedy tento způsob odvětrání není možný.