Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno náhrada za OSB desky?

zdravím, potřebuju nakoupit cca 140m2 nějaké pochůzi podlahové desky v tlouštce 22mm s péro dražkou. Jako záklop na půdu kde se bude chodit a budou i pokoje pro děcka.
existuje nějaká levnější ale stejně kvalitní varianta než OSB desky?

děkuji za rady

Já to řešil dřevotřískou s perodrážkou, ale je malinko slabší, takže musí být hustý rošt, nebo celoplošný podklad nejsíp lepený jako mám já. My si ji vybrali, protože jsme chtěli podlahu jen lakovanou a dřevotříska měla hezčí strukturu pod lak než OSB. Po 10 letevh vše OK.

pokud ti jde i vzhled tak je to tak jak říká kolega je lepší dřevotříska. ale pokud na to budeš ještě něco pokládat, tak zhlediska pevnosti bych byl pro OSB. ale levnější varianta dřevotřísky také není špatná. ale vlastní zkušenost mám jen s OSB.

no ja mamco 0,5m ty stropnice, takže jsem myslel to připevnit hned do toho, žaden další rošt nechci
nejde mi o krasu ale o funkčnost i za 20 let, na to stejně přijde plovoučka
takže tady dřevotříska je slaba jo? když mam co 0,5m stropnici?

na durelis sem taky koukal, ale malo kdo ji prodava, a když už tak fest drahá doprava