Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Odhlučnění dveří

Dobrý den,

nedávno jsem se nastěhoval s partnerkou do studentského bytu (3+1). Pokoj oddělují dveře do druhého pokoje, které se, ale nepoužívají a jsou zakryté skříní. Jde přes ně bohužel slyšet z vedlejšího pokoje každé slovo. Zajímá mě tedy, jestli někdo nemá nápad jak to odhlučnit. je celkem jedno jestli dveře polepím platy od vajíček nebo polystyrenem. Tak jako tak nejsou vidět. Jde mi jenom o funkčnost.

Předem děkuji za odpovědi.

Molitan nepomůže. I když je potažený koženkou, vypadá to pěkně, ale i skrz takto upravené dveře je slyšet všechno. Čalouněné dveře do řiditelských kanceláří nebo ordinací mají silnou vatovou nebo jinou těžkou a hutnou výplň. V jedné starší knize pro kutily autor radil s odhlučněním nepoužívaných, zrušených dveří narovnáním cihel obalených v novinách (aby neprášily a mohlo se vyzdít nasucho, bez malty, jenom dočasně) od shora až dolů a přiražením skříně k této výplni.

Další možná verze "aby nebylo slyšet", je pustit si rádio, jehož zvuk přehluší vaše zvuky nebo zvuky od sousedů.

Nenapsal jsi, na které straně je práh, nebo jestli máš přístup k zárubni. Od toho se bude odvíjet co dál. Radit naskládat cihly neznaje tuto skutečnost je podivné.
Voštiny od vajíček se nepoužívají na tlumení zvuku, ale proti odrazu zvuku od zdí a molitan je řídký.
Filc, Hobra, nebo něco podobného je vhodné .Molitan i polystytren je řídký, průzvučný. A to i ten pro studia, kde nemá za úkol nerušit sousedy, ale zamezit odrazům, čili zlepšit akustické vlastnosti místnosti.

Zárubně jsou na mé straně.
Děkuji za názory. Do cihel se asi pouštět nebudu. Je to poměrně složité a při odstěhování bych to musel stejně odstranit. Možná přece jenom zkusím nějaký silný polystyren. Aspoň pro utlumení.

Vylož to Ytongem. Přiřízneš ho na míru dotěsníš pěnou, přetáhneš tapetou. Při stěhování otevřeš sousedovy dveře, rozběhneš se a kopneš.:-D
V tloušťce kantky levné a rychlé řešení.
A když nechceš aby ti sousedi záviděli, sladíš pohyby s rytmikou doprovodné hudby.

nějaký silný polystyren. Aspoň pro utlumení.

To raději deskovou(jako na fasádu) skelnou vatu. Když jí řízneš o fous větší, tak se tam vmáčkne a bude držet takřka sama. Připravit jí mimo byt, ať si nenaprášíš. Není to tvůj byt, takže úpravy co nejlépe odtranitelné.