Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem škoda octavia I GLX 1.6 74kW

Dobrý den,
mám takovou otázku..
při startu jsem měl spotřebu cca 20-25 l/100km (průměr)
po zahřátí na těch 90C se spotřeba změnila na těch 8l / 100km
po ujetí cca 20-30km se spotřeba zmenšila na takovej normál 5,5l
po načtení diagnostikou mě to našlo špatné vyhřejvání lambda sondy,tak jsem jí vyměnil ale stejně je ta spotřeba trochu vyšší.. (těch 7-8l)
nevíte někdo kde by mohla bejt ještě závada? diagnostika nic jiného nenašla..
Díky za odpověd

To není,měl jsem spotřebu kolem 4l (cca 4,7-5 podle toho jak jsem jel)
ted jsem to znova napíchl na diagnostiku a vyskočila mě tam závada "zase" vyhřívání lambda sondy
přesněji
00635 - Vyhrivani sondy lambda pred kat.
37-00 - Defekt

nemáte prosím někdo schema jak je zapojeno vyhřejvání té lambdy?
lambda sonda je nová (dneska kupovaná) takže v lambdě to nebude..
vyhřejvání je 1 a 2 konektor nebo 3 a 4?
má to vyhřejvání nějakou pojistku?
díky za odpověd

takhle jednoduchy to neni, pokud mas lambdu novou, musis zmerit hodnoty primo na lambde a pak hodnoty na konektoru jednotky, problem muze byt v tom, ze nekde po ceste se "zmrvi" hodnoty z lambdy a nebo se take stava, ze vadne je neco jineho a jednotka chybne vyhodnoti lambdu diky zkreslenym hodnotam

no,diagnostika nic jiného nezaznamenala..
já jsem pro jistotu smazal závady,projel jsem asi 2km napíchl jsem to znova a bylo to opět tam..
nenapadá mě co by to mohlo dělat.
zjistil jsem že lambda sonda má pojistku č.43,tak jí zkontroluju popř vyměním..
škrtící klapka je nedávno čištěná,váha je také v pořádku..
zkusím ještě projistotu změřit lambdu a pak dám vědět

Tu pojistku bych urcite zkusil, ja mam podbnou SPATNOU zkusenost s pojistkou. Rozsvitilo se mi ASR a ne a ne zhasnout, od ty doby mi sla spotreba nahoru a diagnostika hlasila jak zavadu obou lambda sond( vyhrivani ) tak vadnou ŘJ a taky vahu vzduchu, nevim ktera to byla, ale nejaka hlavni, primo u baterie .

Jinak musim se pousmat nad tvou NORMALNI spotrebou 1,6 74kW, jako 4 l / 100 km ?? To je trochu utupie ne ? Snad v kopcovitem terenu, z kopce dolu na zarazenou rychlost, jinak asi ne, ja mam sice 75kW, ale prumer mam za rok 7,11 l, ne netvrdim, ze se neda jezdit uspornejc, ale 4 je tak na TDIcko... a jeste s lehkou nohou.

Tak to nakonec napsalo už i lambdu..takže jsem to proměřil,a na vytápění to má 2v
na signál jsem nic nenaměřil..podle všeho by mělo bejt 12v na vytápění.
bojím se aby to nebylo řj..
budu doufat v chybě kabeláže (zkorodovaný konektor,odpojený konektor,poškozený kabel apod..)
jen tak pro zajimavost,nemáte někdo prosím schema zapojení lambdy?