Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s podlahou?

Zdravím, sundal jsem starou dlažbu v kuchyni. Dlažba tam byla od té doby, co dům stojí. Chci tam dávat novou dlažbu, ale beton který je pod tou starou dlažbou, je popraskaný. Nijak moc, ale asi tak, jako když vypraskává omítka při vysychání. Mám pro tu novou dlažbu flexibilní lepidlo, ale soused mi říkal, že než to začnu lepit, tak mám na ten beton dát perlinku a lepidlo a pak teprve klasicky pokládat dlažbu. Mám to udělat, nebo postačí to flexibilní lepidlo? Děkuji za rady. Čeká mě to zítra, nebo pozítří.

Nevím co to je za módu cpát všude lepidlo s perlinkou. Co by tam ta perlinka plnila asi za funkci? Pokud je ten podklad rovný a nějak se nedrolí tak rovnou pokládejte dlažbu. Drobné nerovnosti můžete vyrovnat lepidlem rovnou při pokládce dlažby tím že jí víc podmáznete. Je to ale pracné a pokud byste měl každou druhou dlaždici lepit nadvakrát protože se napoprvé houpe tak je to nápor na nervovou soustavu a spousta času navíc. Pokud je podklad křivý víc tak praskliny vytmelte lepidlem nebo třeba akrylátem, napenetrujte, vyrovnejte nivelační stěrkou a pak lepte dlažbu.

Při používání perlinyk stále volám:
"Sifo, je to tady, brzo budou dávat perlinku i na chleba" Brzo bude doba, že se perlinka bude dávat i na řádky cihel do lepidla či malty, po čase zase i do základů.

Proč tam dávat perlinku? Vždyť je to zbytečné, jen mrhání peněz.

Poznámka, flexibilní lepidlo je to, co je na pytli napsáno, nebo dle třídy podle ČSN?