Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kondenzační kotel

Má smysl kondenzační kotel. Dům máme zateplený, okna plastová, střecha zateplená. V domě jsou 2 bytové jednotky a ročně spálíme 70000 Kč. Topíme na 24 stupňů. Děkuji

Zdravim. My mame kondenzak bez ohrevu vody a uz bych nemenil. V prvni rade je potreba prejit k nejlevnejsimu dodavateli plynu coz je zasadni uspora a pak optimalne topit. Podzimni dny topime kotlem na nizsi teplotu ohrate vody max. do 50 stupnu(prumer 48 stupnu), dum to krasne vyhreje a ja mam dobry pocit ze me to vezme docela prd plynu na MESIC. Podotykam ze dum se sklada ze smiseneho zdiva 45 az 50 cm. Prez zimu jsme minuly rok topily nan 21.5 stupnu a stacilo to, letos budem topit max. 22 az 23 stupnu z duvodu narozeni nasi ratolesti. Je potreba rok topit a pak nasledne zjistovat plusy a minusy a podle toho se pripravit na dalsi topnou sezonu. Kotel nejucineji pracuje kdyz jsou v mistostech vetsi radiatory s termohlavicemi( nepredimenzovat!) a topit do 50 stupnu otopneho systemu. Kdyz se teplota otopne vody zvysi kotel funguje jako klasicky turbokotel ale i tak s nizsi spotrebou protoze si stale dokaze vygenerovat nejake to teplo z kominovych par. Spotreba prez minulou topnou sezonu cinila 1100 cm3, coz na prizemni nepodsklepeny dum s neobyvenou pudou o rozloze 110 m2 je parada! :-) Samozrejme zalezi na kvalite zatepleni a pocasi venku. Podle meho smysl to ma.....