Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam vyhodit větší počet rozbitých zrcadel

Dobrý den,
potřebuji předělat ložnici (po bývalém majiteli plnou zrcadel) na dětský pokoj, ale nevím, kam vyhodit (úmyslně, dobrovolně dolu nejdou) rozbitá zrcadla.
Podle chytrých webů jako http://www.asistentka.cz/vite-co-se-muze-kam-vyhod it do kontejneru na sklo nepatří (a stejně bych je musel rozjebnout na drť, kvůli velikosti flaškových otvorů), ale není to nebezpečný odpad. Ale zase mi nepřijde košer to hodit navolno do kontejneru, aby se nepodřezali bezdomovci.
Máte nějaký nápad/zkušenost?

Díky.

Koukám, že těch chytrých webů je víc, ale mě se to řešení nelíbí...

http://enviweb.ihned.cz/clanek/95564/umite-spravne -tridit-neobvykly-odpad

3. Rozbité zrcadlo
Ačkoliv by pravděpodobně většina z nás zamířila se střepy z rozbitého zrcadla do nejbližšího zeleného kontejneru na sklo, rozhodně tam nepatří. Sklo zrcadla totiž obsahuje kovovou vrstvu, kterou ze skla nelze sejmout. Správnou cestou je tedy vyhodit střepy do směsného odpadu. Obdobně do zeleného kontejneru nepatří ani autosklo, porcelán či plexisklo, které sem občas některý z nepoučených tříditelů odpadů vyhodí.