Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Píšou to v manuálu.
Mistr ma zrejme bohate zkusenosti Asi budou litat blesky
Kazdy normalni merak ma obvykle uvnitr dve pojistky, jedna na slabsi proudove rozsahy cca 0,2 az 0,5 A (ta se odpali velmi snadno) a druha na jisteni rozsahu 10A - obe stanovi manual, jejich presny typ a velikost je dobre zjitit i ocima v rozebranem meraku.
Meraky urcene pro sitove obvody maji obvykle rychle piskove pojistky schopne prerusit proud nekolik kA, kteryzto proud by beznou sklenenou pojistkou tekl bez ohledu na popisek.
Ale mistr vas na takove obvody (soude podle dotazu) asi nepusti.
Třeba se budou učit měřit napětí na proudovém rozsahu. Jinak třeba pojistka do multimetrů Fluke stojí víc, než ten čínský zázrak :)
Ampérmetr je vlastně voltmetr s velmi malým rozsahem a velmi malým vnitřním odporem, ne? Stejnosměrný proud přece taky prakticky vůbec neexistuje...
tady čtu v manuálu na str.20 http://www.uni-trend.com/manual2/UT39ABC%20Eng%20M anual.pdf, že to má jištění jen na rozsahu mAmpérů, rozsah 10A není jištěn - to je hezké
Pokud tenhle měřák někdo připojí do rozváděče (s kabelama ve zdířce 10A a COM), tak asi trošku vybouchne - radši hoši používejte ochranné pomůcky - štít a rukavice!
Myslím že bude zázrak když pojistku vubec někdy vymění, mně se u závěrečné maturitní práce kolega ptal zdali je tranzistor to s těma dvěma nebo třema nožičkama. Hodně zdaru při studiu!