Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem srovnání zdi

dobrý den, prosím poraďte jak nejlépe srovnat zeď, která na jednom konci je rovná a pak letí o 5 cm, zvládne se to flexilepidlem a pak na to dlažky nebo se to musí dorovnat maltou? Vydrží 5 cm vrstva malty na zdi? Omlouvám se, jsem laik. Do této zdi se pak bude vrtat závěsné umyvadlo a sprcháč. Děkuji moc

Nepíšeš z čeho ta zeď je. Podobné nerovnosti se dříve plentovaly. Hodila se malta a do ní se vmáčky střešní tašky a úlomky cihel. Pro zlepšení samonosnosti jsem taky viděl natlučené hřebíky propletené cik cak drátem, jakási náhrada rabicu.

zdravim,

zed pod obklady rovnam timto zpusobem, pokud tedy neni lepsi zed okopat a znava nahodit.

Používám strojní maltu, plechovým natahovákem dám na zed příslušnou vrstvu, pokud je ta vrstva větší nedá se to samozřejmně udělat najednou. Tedy natahnu co se dá, nechat zavadnou do stavu, kdy se to da strhávat vodováhou nebo latí, musi se to drolit, ne tahat jako žvýkačka. Stahuji to do kříže, tedy stahnu vodorovne od podlahy nahoru a pak křížem od jedné strany k druhé, při tomto tahu si dávám pozor na abych to stahoval i do vodováhy, tahy střídat dle potřeby, pa pár tazích je již vidět kde je zapotřebí maltu přidat a kde jí přebejvá.. je to vše o cviku, ale tímto způsobem se dá stěna srovnat jako zrcadlo na což je pak sranda obkládat, ja osobně jsem toho názoru, že je lepší si se srovnáním pohrát třeba i dva dny a pak mít v klidu a bez nervování obloženo za dopoledne

doufám, že jsem to popsal srozumitelně

Zdeněk