Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha v patře

Zdravím, pustil jsem se do opravy koupelny v patře. podlahová plocha 5m2 (3,5x1,4). Potřebuji udělat novou podlahu a na ni dlažbu. Dům 50.léta,jedná se o trámový strop. Neprohýbá se, pouze při prudším došlápnutí lehce zapruží. původní skladba podlahy byla: na záklopu pytle od cementu, škvára 4 cm a pak vrstva různě nastavovaného betonu. výška podlahy nad záklopem je nějakých 11-12 cm. s novou podlahou bych se potřeboval dostat přibližně na stejnou výšku, ale chtěl bych stropu trochu odlehčit. Měl jsem v plánu na záklop izolační fólii, asi 7cm polystyrenbetonu, keramzitbetonu apodobně a na to 3cm potěr, na to dlažbu. Chtěl jsem se zeptat, jestli je to ten pravý nápad nebo existuje i jiná možnost
díky

nekolikrat jsem jiz podobnou vec delal,
vyresil jsem to tak, ze jsem udelal pevny dřevěný rošt, na něj jsem dal CETRIS desku o tloustce minimalne 2cm.

Na tu lze rovnou po napenetrovani pokládat dlazbu. pokud je rost udelaný dobre nehrozí ani pohyb, prohýbání apod.

Myslím, že je to nejrychlejší, nejlevnější řešení

Díky za radu

popravdě mě něco takového napadlo,akorát s tím, že jsem pod cetris desky chtěl dát do kříže ještě osb a celé prošroubovat a také vím, že se na Cetris dá rovnou lepit dlažba. Navíc nebudu muset nosit přes obývanou část domu kýble betonu.(je to přecejen půl kubíku betonu) a navíc stropy si takhle "oddechnou" Jen jsem měl strach aby neměla podlaha "dutý" zvuk jak bývá v dřevostavbách. Jinak rošt předpokládám udělat tak maximálně 40 x 40 cm a ještě otázka vyplňovat rošt něčím (například Liapor)?

Pod OSB desky stejne musis udelat rost, nebo slozite podkladat kvuli rovine, ale rekl bych, ze vysledek bude stejny, co se týče dutého zvuku, nebal bych se prostor pod podlahou vysypat necím lehkým vzdusným co hluk utlumi, pokud jsi si jisty, že se tam nedostane voda a vlhkost dal bych tam klidne i vatu na zatepleni, jde jen o to zbavit prostor bubnoveho efektu...

Zdenek