Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montaz F konektora

Ako namontovat spravne F konektor?
Vzdy som ho montoval nasledne - prelozit tienenie cez plast tak, aby nasledne zavit konektora vytvoril vodive spojenie . . . ale nasiel som aj iny navod, ktory za fundovane vyjadroval presvedcenie ze takato montaz nieje vhodna, a doporucoval montaz nasledne - obnazene tienenie "zmuchlat" v okoli dielektrika a naslednym nasrobovanim konektora sa toto pritlaci na medzikruzie ktorym prechadza stredny vodic . . . nemoze dojst k "prerezaniu" tienenia, ale zase nieje zarucovane 100%ne spojenie . . .
Osobne sa mi zda prve riesenie vhodnejsie , samozrejme pri spravne zvolenej velkosti konektora k priemeru kabla . . .

Závit stínění při prvním našroubování pouze nařízne, nikoli přeřeže, spojení je vcelku dokonalé, problém je pouze, když se zase konektor vyšroubuje, tak druhé zašroubování už nefunguje, je potřeba znovu převléct - toť moje zkušenost.