Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Barva na pozink žlábky

Dobrý večer,

mám dotaz na natírání žlábků z pozinku. Upravovali jsme střechu a při tom jsem natřel pozinkované žlábky a svody barvou na pozink. Protože jsme střechu prodlužovali, musel jsem kus žlábku nastavit novým.
A problém je v tom, že koupená barva je na pozink vystavený min 1 rok povětrnostním vlivům. Existuje nějaká podkladová barva nebo chemické čistidlo, které by umožnili vrchní nátěr barvou, kterou je natřen zbytek?

Děkuji za cenné rady.

Tak na nový pozinkovaný okap jsem koupil galvinol. Sehnal jsem ho v obi. Okap jsem natřel galvinolem, nechal zaschnout (na žlábku se vytvořil hodně lepivý povrch) a poté barvou na žlábky. Barva držela dobře, uvidím po nějakém čase, zda se začne loupat.