Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení porobetonu ( výrobce Ostrava Třebovice )

Dobrý den,
chtěli bychom zateplit přístavbu domu, která je vyzděna z porobetonových tvárnic 37 cm z Ostravy Třebovic. V různých komentářích , článcích a diskuzích jsme se dočetli spousty názorů, ale dost odlišných. Chtěli bychom použít polystyren tl. 100 mm, ale někteří tento nedoporučují, naopak radí použít vatu, aby dům tzv. dýchal. I o tomto jsme se dozvěděli, že vata nedýchá.,.. Tak ted jsme na vážkách. Prosíme zkušené o radu.
Díky moc.

Žádná izolace, ani stěny nedýchají. To je mnohokrát vyvrácený mýtus. Něco podobně, když ožrala vypije 5 hořkých káv, že bude střízlivý.
Ve Vašem případě je třeba spočítat kde bude rosný bod. Asi bude třeba zvýšit sílu izolantu. Pak ještě nežli se rozhodnete zateplit stěny, je třeba porovnat ostatní izolace. Aby byla izolace v domě vyvážená.