Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripojenie el. rury

1. Chcem vymenit starsi sporak za nieco novsie . . . hore bol plyn, dole el. rura 220V/tusim 1.8 kW . . . teraz som nasiel ruru 230V/3,3kW. Otazka znie, ci ju mozem pripojit normalne snurou do stavajucej zasuvky? Ta je samostatna, istena 16A. Pytam sa preto, lebo na zasuvke (plast) je info ze 10A/16A . . . ??

kabel je tam privedeny novy 2,5 medeny, aj ked uz nie je najnovsi :-)
Zasuvku vymenim urcite . . .

pozeram aj sklokeramicke dosky . . . to bude iny problem . . . nasiel som jednu, tam doporucuju na plny vykon 32A istic, mozno na nej ale nastavit urcite obmedzenie, potom ak idu vsetky platne, tak to vychadza na 25 A ... jednofazove pripojenie . . . mam na chodbe 20, necham ju vymenit za 25 . . . dali by mi aj 32? ale na to bude treba samostatny kabel, a nebude sa to dat urcite uz napojit na klasicku zasuvku . . . ako teda? zhanam info, aby som si nieco nenaplanoval (linka a pod) a zrazu ejhla . . problem :-) proste ake su moznosti (asi dost obmedzene) v panelaku . . .

Pak je při plnohodnotném vaření to omezení dost na pendrek. Zůstaňte u plynu. Navíc to není jen o výměně jističe, musí tam být správný přívod a respektovat to pro celý panelák. Protože ještě budete chtít občas použít tu troubu, pračku a rychlovarnou konvici...

ved preto som sa pytal . . . ci sa da normalne vymenit istic za 32 na privode, ci sa to potom da napojit na zasuvku atd atd . . . proste zhanam info, skorej nez vyhodim stare spotrebice . . . je mi jasne ze nechat plyn je cesta najmensieho odporu :-)
A nerad by som mal na stene nejaky ten velky vypinac (tahem zapni stiskem vypni) :-):-)