Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zapojit autorádio do obyčejné zásuvky?

Zdravim chtěl bych se zeptat? Mam doma autoradio a chtel bych ho zapojit doma? A potreboval bych poradit jak ho mam zapojit do obycejne zasuvky v panelaku diky za rady :-)
Změna předmětu, původně: Autoradio 1
Změna kategorie, původně: Auto-moto (karel)

Pozor na to, tahle redukce dá jen 0,5A , to nevím jestli běžnému autorádiu stačí (pochybuju).

A jinak, na Ebay je jako obvykle za polovinu http://www.ebay.com/itm/110V-220V-AC-to-12V-DC-EU- Car-Power-Adapter-Converter-/260746575767?pt=Multi purpose_AC_to_DC_Adapters&hash=item3cb5b4ff97

A použití ta redukce samozřejmě má, třeba se do ní dá strčit autonabíječka na všechno možné (mobil apod.), jen teda dá pouze těch cca 0,5A.

Autorádio má samozřejmě také koncový zesilovač, obvykle dvojitý - stereo, případně i dvakrát stereo /přední i zadní levý a přední i zadní pravý/ a ty mají také svůj příkon ze zdroje.

Půl ampéry (0,5A) stačí tak pro výkon 2 x 2,5 W, pokud bude reprodukce hlasitější, bude odběr vyšší, například pro 2 x 20W s TDA8560Q do 8 ohmového reproduktoru je odběr asi 7,5A.

Zdroj? Nevyrábět, koupit hotový, profesionálně vyrobený, výrobce ručí za bezpečnost i případné jištění, například pro LED světla - na webu najdete například
Stabilizovaný napájecí zdroj pro LED, 230V/12V=, 20W, 35W, 60W, 100W, IP64, pro všeobecné použití, tedy různé velikosti.
Pozor, zdroj musí dávat stejnosměrné napětí!
Střídavé trafo se nesmí na autorádio připojit!
A dobrý zdroj musí být také filtrovaný,případně stabilizovaný, aby v reprodukci nebyl slyšet síťový brum, což při napájení z autobaterie nikdy není.

Taky utrousím své. Sice tazateli to po tak dlouhé době asi bude plat prtné, ale někdo kdo to chce řešit teď by se mohl poučit:
Pokud se chceš hrabat v elektrice a musíš se na to ptát, tak to nech udělat někomu, kdo se ptát nemusí.

Ale bylo by zajímavé, kdyby se tazatel, pokud je ještě mezi živými ozval, jak to tehdy udělal a jak se mu to osvědčilo.

Je to už tedy, jak se říká, "s křížkem po pohřbu" ale nakonec, pokud by někdo řešil:
před rokem jsem koupil nové autorádio s aut.laděním 24 předvoleb a s přehráváním z CD disku a micro SD karty 32 GB, na Aukru za 600,- Kč, s DO, doplnil trafíčkem cca 100 VA 230/12V DC, usměrňovacím můstkem 8A a filtr kondíkem, vypinačem, led diodkou a zabudoval do jednoduché stylové skříňky, doplnil dvěma "bednami" s repráky 20W pro stereo. Vše, mimo rádio, z vlastních NZ. Takže cena rádia a "kutilské zábavy".
Na SD kartě tisíc skladeb, různých povídání a pohádek pro děcka, v mp3.
A na chatě je to určitě lepší, než to rádio kuchyňské. :-D