Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvýšení betonu betonem

Dobrý den,mám otázku je -li možné zvýšit štít,který je nyní z plných cihel,nahoře ukončen betonem a oplechován.-A to tím ,že odstraním plech,do betonu místy navrtám železné pruty a udělám bednění pro nový beton cca 10cm.Bude takhle držet a neodlepí se?
Připadá mi to lepší než bourat kvalitní pevný beton,odvážet suť,dozdívat cihlou a znovu dávat beton.

Spojit beton starý a nová je problém.

Nevím jakou pevnost si od toho slibujete, k čemu to má sloužit. Pevnost to bude mít, na tah taky, ale k sobě se to nespojí a časem se klidně objeví trhlinka mezi starým a novým.
Pokud tato drobnost nevadí, klidně to udělejte. Je to nadzdění k čemu?

To nadezdění proto,že děláme novou celou střechu.A ta bude výš asi o 20cm než ta původní.Tak bohužel i ten štít musím zvýšit.
A jak jsem psal výše připadá mi zbytečný bourat to co drží z celého štítu nejvíce,odvážet suť a kupovat plné cihly.Tak zvažuji možnost jen udělat bednění a přibetonovat.
Ověřuji si jestli to takto provedeno nebude úplná kravina.:-)