Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc se Simsonem - elektrika

Zdravím, dostal se mi pod ruce celkem dost zachovalý Simson S51 elek. hlavně motorově, problém je ale s elektrikou, protože předchozí majitel byl prasátko a z 6V simsona je teď 6V i 12V, to mi však nevadí, plánuji celou elektriku znova, ale nevím jak je to s cívkama. Někde jsem četl že cívky dávájí střídavý proud (napětí),což mi přišlo divný, protože všechny motorky, co jsem měl pod rukama měly cívky vždy stejnosměrný. Prosím vás ted o vysvětlení, jak je to doopravdu s těmi cívkami??? Teď je tam 6V zapalování a jedna 12V cívka, která je připojená na usměrňovač a napřímo pak připojena na světlo. Můj plán je udělat to znova šesti voltem, akorát mi dělají problém ty cívky. Prosím vás tedy o rady.:-)

Dobrý den jsou tam myslim 3 cívky a všechny dávaj střídavej proud jedna je na zapalování druhá na světla a třetí na dobíjení baterie. Je tam usměrnovač na kterej je připojena třetí cívka a to dobíjecí a ten to usměrní a dobijí to baterii. Ty cívky se dají sehnat jak 6v tak 12v.

Obou vám děkuji, schéma mám dost dokonalé a přehedné, ale nejde mi do hlavy že na tom schéma které je na 6V není usměrňovač a na schéma pro 12V je. Takže simson potřebuje ten usměrňovač jen na dobíjení, na světla není potřeba??? Trochu se v tom ztrácím, ale snad to nějak dopadne.