Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s myčkou Baumatic - špinavé nádobí po umytí

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s problémy s myčkou, kdy je nádobí i po umytí stále špinavé. Používám výhradně kvalitní přípravky na mytí, pravidelně používám přípravek na čištění myčky, trysky jsou pročištěné, vyměněné těsnění a přesto je nádobí matné a jsou na něm zbytky soli a myčka stále hlásí, že je soli nedostatek. Myčka je cca šest let stará. Za odpovědi předem děkuji.

pokud řešíte, že je nádobí MATNÉ
ověřil bych:
1 zda je čištěný odtokový filtr myčky
2 správně nastaveno dávkování soli dle lokální tvrdostí vody (info na webu/telefonu vašeho dodavatele)
3 nádobí je rozumně vyskládáno, aby se voda dostala všude a zároveň nikde zbytečně nestála
4 dávkování leštidla (mě se osvědčuje kombinace obyčejného prášku a leštidla)
6 pokud neustále myjete na nějaký úsporný program, zkusil bych myčku projet na nejvyšší teplotu
7 pokud máte problém se sklem, mrkněte sem