Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sila sokloveho polystyrenu

Dobry den, mam otazku i prez to ze to tu urcite zaznelo, chci zateplit sokl u domu, vyska je 80 cm plus nejaky centak pod uroven podlah (dum je zaroven s venkovnim terenem). Tloustka zdiva je 45 cm plus minus. Staci me 12 cm tloustky na zatepleni? Podotykam ze v zimne v techto mistech a hlavne v rozich do vysky vznikaly tepelne mosty a voda se srazela na zdivu cca misty do 70 cm. Dum ma vodorovnou izolaci a je v podstate suchy,neni podsklepeny. Dekuji za radu.

Dobry den. Zhruba do metrove vysky od spodku soklu je zdivo z klasickych cihel dale pak se dum sklada z derovanych,klasickych dokonce misty je dvojstena ze skvarovym zasypem. Zatim me ceka tedy sokl, protoze tam je rizikova oblast. Jeste dotazecek, 12 XPS mohu taky na sokl pouzit misto 10, pokazim tim neco? Dekuji za rady.