Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polovyvrácená vrba - jak jí narovnat?

Zdravím, před nějakými pěti lety jsme břed barákem vysadili vrbu, krásně si rostla, ale teď ty vichry ji dost naklonili. Tipnul bych to na nějakých 50 stupňů.

Napadlo mě, zapřáhnout za auto, zkusit jí narovnat, pořádně prolít kolem kmenu, aby si to sedlo a zapřít jí trámky. Pak počkat, jestli to přežije nebo ne...

Máte k tomuto postupu nějakou připomínku, případně zkušenost s podobnou operací? Díky

Autem to nedělej. Zaprvé zkus, jestli se hýbe, pokud ano, tak to jde narovnat naráz, ale lépe je dělat to postupně. Druhak to vem buď kurtama s ráčnou (dvě, postupně se dotahuje jedna nebo druhá), nebo ještě líp ruční naviják. V autě není cit a je fakt potřeba dělat to jemně. Až bude ve správném úhlu, tak podepřít. Bohužel zkušenost říká, že už tam ta podpěra bude pravděpodobně na vždy.