Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navrtání šroubů do futer dveří (montáž hrazdy)

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně montáže hrazdy, která se montuje mezi futra.Asi na začátek dodám, že nejsem zrovna zručný ani technický typ, takže promiňte případně hloupé dotazy.

Tady je foto přibalených dílů :
768a5872a1

Jak jsem asi pochopil, tak se bude muset do futer navrtat otvor a pak připevnit ty gumové držáčky tím šroubem.Ale absolutně nemám ponětí jakým vrtákem s jakým průměrem.Další věc je, že nemám absolutně ponětí, jak jsou ty futra tlustá, protože ty samořezný šrouby asi budou muset něco zvládnou sami.
Mám doma jenom příklepovou vrtačku a vrtáky do panelu, takže to by se asi muselo taky nějak dokoupit.

Prosil bych o nějaké rady, jak to namontovat + nějaký postup.

To jsou samořezný šrouby do plechu. Průměr vrtáku asi 80% průměru šroubu. Na panel se asi nedostanete, protože tam bude nejspíš dutina. Kdyby přece, tak výrobce stejně předpokládá, že to bude držet jenom v plechu, šrouby nejsou moc dlouhý, tak to žádné velké vrtání do panelu nebude. Je to asi nějaká inovace, protože taky znám hrazdu jenom takovou, co se vzpříčí ve futrech bez vrtání.
Futra jsou tak z jedničky plechu, takže označit důlčíkem, provrtat díru, pak se asi vrták propadne do hloubky, která doufejme bude stačit na ty šrouby. No asi by měly být ty díry na obou stranách futer stejně vysoko, že...:-) A pak se zřejmě ta hrazda stejně musí mezi ty gumičky vzpříčit, ne, jak by tam asi držela. Ty gumičky jsou jenom takový zlepšovák kvůli tření nebo tak něco..

No to by bylo dobrý, kdyby se měly ty gumy přišroubovat k hrazdičce a vy jste to vyvrtal do futer :-) No já vím, že návod se čte až když všechny ostatní pokusy selžou... taky se mi zdají ty díry v těch gumičkách nějaký velký, že by tím ty šrouby propadly...

Ako bolo uz spomenute, pokial nie si 150kg macko tak sa na skrutky vykasli. Mam hrazdu zavesenu uz 2 roky cca, z lenivosti sa mi nechcelo nic vrtat, takze som pouzil len silu zavitovych tyci co su tam a udrzi to aj 100kg chlapa.
Ono sa to zahryzie do zarubni tak, ze to proste nepusti, obcas skontroluj pre istotu rukou, ci sa zavit neuvolnuje.

To je jasny jak facka. Ma se to vrtnout do futer, páč ja mam doma hrazdu jen na roztahnuti a at se snažim ji roztahovat sebevic když na ni visi 90kg tak tam držet nechce. Zkoušel jsem použit i vteřinák. No takovy cviceni je k nicemu když se muze hrazda každou chvilku utrhnout.