Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace v podhledu

Dobrý den,

potřeboval bych poradit se skladbou sádrokartonového podhledu a
s izolací v něm.
Podhled bude v tlouštce 8cm pod betonovým dutinovým panelem 200cm. Nad panelovým stropem zatím nevytápěná půda.
Sádrokartonový podhled bych chtěl zateplit.

1- Jakou izolaci mi poradíte? Vatu nebo EPS?

2- Mám použít parozábranu? když ano, tak ze které strany?

3- Bude lepší izolovat celých 8cm nebo nechat částečně vzduchovou mezeru popřípadě použít reflexní vrstvu?

Budu vděčný za každou radu i co se týká materiálu.

moc děkuji za odpovědi!

Vatu, co nejnižší součinitel tepelné vodivosti, 8 cm je málo, parozábranu na teplou ( vytápěnou ) stranu , (záklop, folie s vyšším sd, izolace, beton )žádnou vzduchovou mezeru, reflexe lze použít, ale mezi AL a záklopem musí být mezera, jinak odraz nebude fungovat.