Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mosfet

Dobrý den,
chci se zeptat..
trošku se učím elektroniku,a chtěl bych se zeptat na mosfety..
mosfet má za ukol spínat že?takže něco jako vypínač.
spíná to báze,že pokud se objeví napětí na bázi tak sepne (S) a (D)..takže pokud chci obejít mosfet,abych to měl pořád zapnuté tak stačí spojit (S) a (D) a jen tam hodit usměrnovací diodu?
Děkuji za vysvětlení

mosfet je typ tranzistoru (v podstatě jde o technologii výroby, kdy není třeba skládat vrstvy různých materiálů, ale použije se pouze jeden dotovaný substrát plus elektrody). Jednou z jeho funkcí je i možnost spínání, ale funguje i jako zesilovač, vše záleží na zapojení a napětí na bázi. (Spínač je hraniční jev zesilovače, v podstatě jeho dva extrémní stavy).

Tolik teorie, prakticky ti nedokážu potvrdit/vyvrátit nic, protože jsi nenapsal, co za zapojení řešíš.

aha,takže u mě to bude asi zesilovač,jelikož to je měnič z 12 na 19v
noteb.html
nemůžu doma seznat žádný takový mosfet, mám tu jen jeden ale ten má ochranu 11A že pokud to překročí tak se to vypne..
notebook se mě zapne ale když se už načítá win tak se mě to vypne..tam bude asi větší odběr tak potřebuju sehnat něco většího..

mám tady ještě jeden,ale ten taky podle mě nevyhovuje..
p7nk80zfp
mám tu několik základních desek,(podle kterých by se tam měl taky nacházek uvedený mosfet,ale já jsem žádný takový nenašel..(možná mám novější desky)
popř kde by se mohl takový mosfet odpájet? mám tu několik rádii(ve kterých není) pak zdroj k notebooku(tam taky není)
ale taky tu mám další který jsem zkouknul na alldatashhet a myslím si že jsou taky nevyhovující
stps3045ct,p9nc60fp,50n024,p50n03ldg,f3nk80z,gk2je 736,gf523736,ld1085-33