Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zaizolovat cihlu vyčnivajici přez zakl.desku?

zdravím, mám dotaz a budu rád za Vaše rady, zkušenosti, pomoc
na základovce jsou cihly porotherm vystrčeny 5cm mimo základovku. po celém obvodě. Na celou základovku jsem nalepil 5cm extr.polystyren a následně na polystyren dal nopovou folii. Takže vicemeně je to te%dka v jedné rovině. Konečný terén (zámková dlažba) bude kolemdokola celeho RD ve výšce do poloviny první cihly, to jest cca 12-15cm na zakl.deskou. Takže celé to bude v zemi, v šutru.
Moje otázka je, jestli nějak nezaizolovat přechod mezipolystyrenem a cihlou. Ten polystyren sem jen tak přitlačil zespoda k přečnivajici cihle, ale porotherm je diravy, takže se bojím nějaké vlhkosti v zimě, aby mi to neplesnivěly stěny odspoda......doufám že jsem popsal to srozumitelně

děkuji za rady

[img]http://jpeg.cz/images/2013/08/04/1NhxL.th.jpg [/img]

mam tyto fotky, snad pomohou. Jak sem psal, cihla trčí cca 5cm přez zakladovku (foto a) a pak je nalepen polystyren a nopovka (b)
5tcEV.jpg
kBjX9.jpg

na fotce "a" je asfaltova izolace ohnuta směrem dolu na tritreg. Ale zespoda porothermu (to co trčí) tak tam neni zadna izolace, jedine přiložen ten polystyren. Ale boji se že to nepostačí

no to bohužel jsem se taky tedka dozvěděl. mohu ji nadstavit? a je třeba ji něčím přidělat? myslím nopovku k nopovce, nebo stačí jak bude přisypaná šutrem?
to znamená jak bych vyvedl nopovou folii nad terén, tak bych nemusel ničím izolovat to, co se tady ptám? přeci nopovka je proti vlhkosti, a ted mi končí společně s polystyrénem a začátkem cihlou. Ale když nopovku natáhnu dalších 50cm nahoru tak bych tam nemusel již nic dávat?

ok a co kdybych asfaltovou lepenku nalpil takto jak na fotce

[img]http://jpeg.cz/images/2013/08/08/gtbcn.th.jpg [/img]

puvodni lepenka je nalepena pod prvni cihlou a ohnuta směrem dolu po zakladovce. To je td překryte polystyrenem. Musel bych kousek polystyrenu odstranit, nalpit lepenku dle obrazku, odřezany polystyren bych dal zpět, a nopovku bych vytahnul vyše.

takto by to bylo řešení?

děkuji

pane Milane, někdy je to těžke vysvětlit. Však jsem to napsal aj namaloval na obrazek. To je navrh jak bych asi to měl v planu tu novou lepenku spojit a požadoval jsem jen radu jesi to by takto mohlo byt?
a Vy se zeptate proč to je tak udělane......nerozumim někdy Vaším otázkam

OK, lepenka jak je namalována nemusí být ani nahoru ohnutá (to je nebezpečí problémů), ani dolů, stačí když jí ponecháte rovně mezi cihlu a etruďák. Kvalitně přivařit k modré lepence, vystrčit na zelený XPS. Když bude XPS 5cm, tak lepenku vystrčit jen 4,5cm, aby se spára nejevila na fasádě.

Celkově se ale jedná o detail, kterým se nedostaně vlhkost do zdiva i když nedáte lepenku. Páč vlhkost ze základové desky zadrží lepenka, Styrodur je nenasáklivý, tudíž rovněž nepustí vlhkost do zdiva.

Ve Vašem návrhu vidím smysl pro perfektní práci i řešení detailů.

ano stačí takto. nevěděl jsem že lepenka bude držet na porothermu jen sama. Nebo ji třeba natřít penetraci? protože když sem zahřal kousek lepenky (roztavil) a přilepil na beton bez penetrace, tak mi to nedrží. Proto mi to bylo divné a nevím zdali to bude držet na cihle bez penetrace. A to ještě ne na ploše cihly ale na tom "žebrování" (http://www.casopisstavebnictvi.cz/UserFiles/Image/ 2009/0906-07/32_tvarovka.jpg)

proto prosím ještě o poslední Vaší odpověď, jestli to bude držet na cihle zespoda, jen když roztavim a přitlačim lepenku nebo je třeba natírat něčím

díky