Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Surf (plovák) z extrudovaného polystyrenu

Zdravím, napadlo mě vyrobit pro 10-ti letého kluka surf (plovák) z extruďáku. Použil bych tabuli o síle 6 cm a vytvaroval. Nejsem si však jistý, zda to pak nebude náchylné na zlomení. Lze to nějak vyztužit? Napadla mě perlinka + epoxidová pryskyřice epoxy 1200, ale nevím. Nemá někdo zkušenost?

Zalaminovat. Musi to bejt epoxidem, polyester by to sezral. Tkaninu, tak dve vrsvy 220g biaxialu a na to jednu vrstvu 50g platna - clovek si trochu usetri brouseni. Pak brousit, kitovat, brousit, kitovat, brousit, kitovat... nater topcoatem, kounout kde to je blbe vykitovany, obrousit a vykitovat., dalsi nater topcoatem. A pak by to mohlo trochu vypadat. A to jsem vynechal takovy finesy, jako vakuovou laminaci(jde to i s folii a vysavacem, ale musi se to umet).
Vypocet plovatelnosti je jenom o vypoctu objemu, nic kritickyho. Vedle toho hydrodynamicky vypocty, aby to jezdilo aspon trochu slusne jsou magie krizena s vysokou matematikou.
Zaver: vybod bych se na to, za cenu materialu budou dve ojety bazarovy prkna. Je to podobne silena myslenka jako vyrobit si lyze - jasanky sice zrucny truhlar zvladne, ale nejlevnejsi lyze z bazose jezdi desetkrat lip.