Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna osy v čerpadle Ruche 1G (Malyš)

Ve studni mám čerpadlo Ruche 1G od firmy Alfa Expo. Po letech mi praskla osa čerpadla v nejužším místě před gumovým pístem. Sehnal jsem si novou, byl jsem ale upozorněn že se musí vše správně nastavit jinak že by se to mohlo zničit. Na konci osy je dlouhý závit a kontramatka která drží píst na svém místě. Máte s tím někdo zkušenosti?

Ano. Píst byl na té ulomené části a kontramatka povolená, tam už nic nezměřím :-( . Píst jsem k tomu při koupi dostal náhradní, stejně tak i vstupní klapku. Doteď jsem jel s originály, měnit za nové nebylo potřeba. Náhradní zteřelé nejsou tak je použiju. Ale jednu gumu jsem přkoupil. Jediné místo kde mohu něco pokazit je asi nastavení té kontramatky a tu nevím.

Po těch 10 letech to tu Karel_ už asi nesleduje, ale třeba odpoví. Jinak na stránce jde stáhnout schéma čerpadla, i když seřizování tam přímo není. Ale je to strašná práce, kdysi jsem to dělal. Pod a nad velkým pístem je plno podložek a tak se musí zkoušet, aby guma dolehla na těleso a těsnila. Takže podložit, sešroubovat, zkusit ve vodě kolik tlačí a případně další pokus. Ze sudu na povrchu to někdy vodu vytlačí, ovšem pak z hloubky už moc ne. Tak hodně štěstí nebo si tam zavolejte do toho jejich servisu, třeba poradí. Stejně někde musíte sehnat tu osu.
https://www.obchodcerpadel.cz/ruche-1-typ-malys-kabel-25m-spodni-sani