Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reproduktory

Dobrý den, dostal jsem od kamaráda takové malé reproduktory s uštíplím jackem. Tak sem připájel nového jacka a ještě sem vyměnil šňůru. Reproduktory sice hrajou, ale poměrně tiše ke svojí velikosti. Výkon na nich napsaný není. Něvíte kde by mohl být problém nebo jak hlasitost zesílit?

Dnes je bežné označovať bedničky ktoré sa pripájajú k počítačom a obsahujú zosilovač ako "reproduktory".

To čo máš sú však skutočne iba reproduktory, neobsahujú zosilovač.

Reproduktor ktorý je iba reproduktor sa nepripája na sluchadlový výstup odkiaľ sa dá odobrať zvyčajne max 0,05 Watt/50 mili Watt, na impedancii 32 Ohm.

Reproduktor má zvyčajne impedanciu 4/8 Ohm, ak ho pripojíš k výstupu ktorý je navrhnutý pre impedanciu 32 Ohm dôjde k potačeniu nízkych frekvencíí, tento jav súvisí s kapacitou oddelovacieho kondenzátora na výstupe zosilovača a samozrejme tiež to aj pomerne ticho hrá ....

:puff: