Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Japonský javor - uschnuté listy

dobrý den ,
minulý rok som zakladal cast zahrady a do jednoho rohu k plotu som zasadil japonský javor , nemám tmavsie miesto na zahrade , po tohtoročných horucavách , mu skoro vsetky listy uschli a pomaly opadávajú , ja si myslím, ze je to spálením na slnku , dalo by sa tomu nejako predist ??? alebo je to nejaká choroba, alebo sa budem musiet z javorom rozlucit , lebo mi tu nebude prosperovat :( zahrada je otočená celá na juho - západ

listy uschlé a opadané

[http://imageshack.us/photo/my-images/51/32lv.jpg/]

tady je fotený cca pred 2 týždnami a je v pohode

[http://imageshack.us/photo/my-images/24/a9vk.jpg/]

Pokud to začalo při těch horkách , tak se může stát, že listí uschne a opadá. Zkus ulomit nějakou slabou větvičku, aby jsi zjistil, jestli je suché i dřevo. Je to vidět i pohledově...pokud je to suché, tak je kůra scvrklá, krabatá. Pokud není stromek celý suchý, tak ho zalévej a měl by obrazit.

... ja si myslim, ze polievanim to nebude , skorej ma napadlo , nejako to zatienit cez tieto horucavy , v pravom rohu dole, je tiez japonský javor , ale uz iný a ten tak netrpý , tiez ma par listov spálených ,ale je to v pohode.

apropo totem :o) je vlastná výroba a je to japonská brána Torii :o)